в означеннях
Тлумачення, значення слова «харчовий»:

ХАРЧОВИ́Й, а, е.

1. Прикм. до харчі. — Сидорчук! Відведи його до писаря Лаврентьева. Хай напише наказ зарахувати його на харчове та інше постачання (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 100); Харчові запаси;
//  Признач. для харчування. Харчові талони;
//  у знач. ім. харчове, вого, сер., заст. Гроші на харчування. — Щось має вийти. Вже тепер Салоган обіцяє тим, хто на економському котлі, збільшити харчове. Щось пронюхав цей лис і починає піддобрюватися (Михайло Стельмах, I, 1962, 550).

2. Стос. до харчування. З погляду харчової і дієтичної цінності шпинату належить перше місце серед овочевих культур (Овочівництво закритого і відкритого ґрунту, 1957, 243); Для того щоб людина і фізіологічно, і в духовному плані гармонійно розвивалась, потрібна, поряд з усім, і повноцінна, якісна щоденна їжа, потрібен певний харчовий режим (Знання та праця, 7, 1967, 24);
//  Який використовується для їди. Найбільше вуглеводів є в харчових продуктах рослинного походження (цукор, мед, хліб, борошно, крупи, картопля) (Колгоспник України, 5, 1958, 15).

3. Пов'язаний з виробництвом і зберіганням продуктів харчування. Разом з важкою індустрією, якій належить провідна роль в економіці республіки [УРСР], широкого розвитку набрала легка і харчова промисловість (Наука і життя, 12, 1957, 2); Мішок Гаркавого виявився справжньою харчовою базою (Вадим Собко, Вогонь.., 1947, 59).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 28.

Коментарі (0)